Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Zaštita čakri  (Posjeta: 91 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
जीव
कृष्ण
« na: Rujan 06, 2016, 06:43:41 »

Do pre nekog vremena sam osećao nekakav uticaj na krunsku čakru. Nije mi se sviđalo i probao sam da koristim Turmalin za zaštitu i pomogao je.
Zanima me šta vi koristite za zaštitu čakri i za opštu zaštitu?
Evidentirano
Administrator
कृष्ण
Spol: Ženski
Past is Prologue
« Odgovor #1 na: Rujan 06, 2016, 07:03:17 »

Da, turmalin je jako moćan zaštitnik, hematit također.

Općenito mislim da je svjesnost najbolja zaštita. Osjetiš kad negdje gubiš energiju i jednostavno se zatvoriš prema tim utjecajima. Npr. meni su uvijek na udaru solarni pleksus i sakralna čakra. Kad dođe do toga, prekrižim ruke i noge i prestanem reagirati na situaciju. Također nosim kristale narančaste i žute boje, to uvelike pomogne.

Meditacija i molitva su univerzalni protuotrovi.

Koristiš li još što osim kristala?
Evidentirano

harer nāma harer nāma   harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva   nāsty eva gatir anyathā
जीव
कृष्ण
« Odgovor #2 na: Rujan 06, 2016, 07:38:47 »

Ništa osim pentagrama. Imao sam par napada na srčanu čakru i bila je to veoma teška situacija. Sredio sam to tako što zamislim pentagram u predelu trećeg oka i pošaljem ga ka napadaču. Radi momentalno. 

Za krunsku čakru, teško je opisati, osećao sam čudne i neprijatne vibracije na vrhu glave. Imao sam neprijatan osečaj da nešto hoće da mi se nakači. Imao sam smanjen apetit i smršao sam par kila. Nisam mogao da spavam. Osečao sam stopala i listove kako mi se zagrevaju. Strašno iskustvo. Prvo sam probao sa granitnom pločom i nekako to smanji uticaj, ali Turmalin je sredio stvar. Unormalio sam se za 3 dana.
Evidentirano
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #3 na: Rujan 07, 2016, 05:30:51 »

Citat:
Meditacija i molitva su univerzalni protuotrovi.

Hare Krishna
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #4 na: Studeni 29, 2016, 07:02:45 »

Citat: IdiMiDodjiMi
Imao sam par napada (...)
Šta je prethodilo svim tim poteškoćama (kruna, srce)?
Drago mi je vidjeti da si pronašao metode kojima ćeš si pomoći, ali ne vidim kako one rješavaju problematiku uzroka (ili povoda) koji su doveli do toga. Jer, sumnjam da je neimanje turmalina dovelo do problema, baš kao i neimanje granita ili ne zamišljanje pentagrama.

Slažem se sa isticanjem meditacije i molitve kao "univerzalnih protuotrova" ovdje, jer vrlo često je naše nebivanje (ili ispadanje) iz molitvenog/meditativnog stanja ono što je otvorilo vrata za poteškoće i podlijeganje tomu što nazivaš "napadima". Imala sam ih i sama i kad nisam više sama mogla prići ni meditativnom ni molitvenom stanju, pomoglo je čak i što je netko drugi to "odradio" za mene. Točno u cager. Kad je bio u pitanju sličan problem čije simptome opisuješ za krunu.

Međutim, za srce... drukčija je priča i ne bih o tome (iako, dok god se može vratiti u molitveno/meditativno stanje još je ok). Ali, svi mi mislimo da su nam čakre, osobito srčana otvorene, čak i kad ona to nije. Otvaranje srčane čakre može biti vrlo dramatično jer iz nje "mora van" gomila naših vlastitih nebuloza i arogancija... koji su se tamo "zavukli na mala vrata", kroz donji dio srčane čakre, kako bi neki rekli...

Jedno je potreba za zaštitom, drugo je potreba za iscjeljenjem... Što ne znači da su "metode" ostvarenja jednog ili drugog nešto osobito različite. Bitno je shvatiti unutar sebe šta je potreba tvog bića, trenutka ili iskustva...

S druge strane, ako si uvjeren i znaš da si zaštićen, onda si zaštićen. Ali da li je upravo zaštita ono što je situacija tražila? Ili je u pitanju neka vrsta spontanog iscjeljenja? Ili npr. nekakvog (pro)čišćenja...

Malo sam se raspisala, ne zamjeri... 
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #5 na: Studeni 29, 2016, 07:06:32 »

P.S.
Citat:
Otvaranje srčane čakre može biti vrlo dramatično jer iz nje "mora van" gomila naših vlastitih nebuloza i arogancija... koji su se tamo "zavukli na mala vrata", kroz donji dio srčane čakre, kako bi neki rekli...

Nije možda toliko stvar u tome da nešto "mora van" kao što sam navela iznad, već prije i češće se jednostavno (i potpuno podsvjesno tj. nesvjesno) uplašimo jer se ispostavi da ne da nemamo povjerenja (srce), već smo oličenje suprotnosti. Bit će da je i to dio "rasta i razvoja"... Kao da smo sami svoji vlastiti pioniri novih i sutrašnjih sebe... 

Da ne duljim... :wub:
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #6 na: Studeni 30, 2016, 09:14:42 »

Srčana čakra mi nije problem, sada je sve u redu. Imao sam najviše problema sa krunskom i sada ponekad imam. Osećam čudne vibracije na njoj. Potpuno sam siguran da su to loše vibracije.

A šta sam radio pre toga? huh Svašta, od ritualne magije, meditacija i svesnosti preko Tarota do energetskog punjenja sa solarnom energijom. Mislim da ima malo duhovnih pravaca koje nisam bar teoretski proučavao. Samo iz nekog razloga mi je astralna projekcija loše išla.
Evidentirano
Administrator
कृष्ण
Past is Prologue
« Odgovor #7 na: Prosinac 15, 2016, 10:25:25 »

Srčana čakra mi nije problem, sada je sve u redu. Imao sam najviše problema sa krunskom i sada ponekad imam. Osećam čudne vibracije na njoj. Potpuno sam siguran da su to loše vibracije.

Što te dovodi do tog zaključka?
Evidentirano

harer nāma harer nāma   harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva   nāsty eva gatir anyathā
जीव
कृष्ण
« Odgovor #8 na: Prosinac 30, 2016, 09:55:04 »

Osećaj. Ponekad kad ih osetim i probam da budem svestan tog dela glave, teže ide i te vibracije osetim kao pritisak.
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na: