forumohalu.org « METAFIZIKA « Filozofija Realnosti i Svemir  « Rasprava o Samospoznaji
 Str: 1 ... 27 28 29 [30]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Rasprava o Samospoznaji  (Posjeta: 14458 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
जीव
कृष्ण
Spol: Muški
« Odgovor #580 na: Travanj 01, 2012, 05:51:18 »

@Ramone

Definitivno savjetujem stručnu pomoć. Ovako kako si ti to ispričala vuče na depresiju nekog tipa, ali budući da nisam stručnjak, suzdržao bih se od bacanja dijagnoza. Ali da je ozbiljno, jest. Zanemari ezoterična i duhovna tumačenja tih stanja i posjeti nekoga tko radi kognitivno-bihevioralnu terapiju ili gestalt da ti se pomogne.

Evidentirano

Moja kolekcija knjiga:

Kod:
http://www.4shared.com/dir/12497247/29999d31/Western_Mystery_
বাংলা
जीव
कृष्ण
« Odgovor #581 na: Travanj 01, 2012, 07:33:20 »

Ja ti ne savjetujem pomoc. Vec ti zelim takav daljnji jadni zivot, u patnji i trulezu svijeta. Ako ti je bas neizdrzivo onda samoubij.
Evidentirano

He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
Spol: Ženski
Judge me by my size, do you?
« Odgovor #582 na: Travanj 01, 2012, 10:23:56 »

Ne znam kome se obratiti,ali evo... Nadam se da će me netko od vas razumjeti i pomoći mi. Imam puno prijatelja i sa dosta njih sam u bliskim odnosima, ali osjećam se kao sama na svijetu... Ne znam uopće tko sam osim onoga osnovnog....često mi dođu raspoloženja neobjašnjene nostalgije za nečim, pokušala sam, kako kažu , pronaći sebe, ali ne ide, ne znam odakle da počnem.. Moj život mogu opisati kao preživljavanje iz dana u dan... Nesvjesno, kao robot, bez osjećaja ...hladnokrvno...Kad se povjerim ljudima za ovo, svi me blijedo gledaju ili se fascinirano hihoću kao da sam neka pojava. Uvijek mi nešto fali, kao da nikako i ničim ne mogu nahraniti dušu, ili je jednostavno hranim krivom hranom... Osjećam da ima nešto u meni,ali ne znam kako bih to opisala, kao da mi je duša viša od ostalih. Ali nisam svjesna puno stvari ( događaja oko mene što utječu i na mene), nikada ne znam što ja osjećam prema drugima, sve mi je ravno i prema svemu sam hladna i ništa nije dovoljno jako da dopre do mene. Nikada ne plačem radi sebe. A kada plačem to bude odjednom bez ikakvog razloga. Često uopće ne nalazim razloge svojih postupaka pa vodim dijaloge sa sama sobom tipa : Koji je tebi bio ? Zbog čega ? Kao da nisam ja to napravila...
Budem super volje i onda odjednom postanem izdeprimirana i plačem ko kišna godina, kao da predosjećam nešto...ali sve to bez razloga...Evo na primjer jučer smo se svi zezali i kad smo sišli na večeru mene nešto stisnulo i nisam mogla zadržati suze...i tako je bilo pola sata i onda odjednom sam se vratila na staro raspoloženje... I tu večer sam sa cimericom bila u sobi...ona inače zna sve o meni i rekla je da sam inače jako čudna ali da sam eto npr sinoć bila stvarno jako čudna, odsutna, kao da tražim nešto što ne mogu naći...
Isto tako kao primjer pričala sam sa jednim uspješnim umjetnikom, slikarom, i kada me vidio zapanjeno je gledao u mene, prišao mi i rekao mi da me želi portretirati jer ima nešto u meni, nešto čudno i neobjašnjeno...

Ja osjećam da ne pripadam ovdje gdje jesam...a svaka moja procjena nekog čovjeka na prvu je uvijek 100% točna. Bez iznimaka. Vrlo često i znam točno što će se dogoditi u kojoj situaciji.Osjećam empatiju prema drugim ljudima, ne svima ali nekima, obožavam pomagati drugima i moji savjeti uvijek uspjevaju i ljudi mi se uvijek vraćaju da im dam novi savjet jer je prijašnji uspio.. Osjećam se kao da mi potencijalna duša propada zbog neznanja.. Vrlo brzo ulazim u trans stanja i astrale,a ne meditiram. Jako me privlači magija i istočna uvjerenja. S mjesecom sam povezana na neki poseban način.. Agnostik sam. Katoličku crkvu ne mogu podnijeti,uhvati me neki nemir,ali inače prihvaćam svakoga i sve.. Osjećam se kao rob u vlastitom tijelu i kao hodajući mrtvac...

Molim Vas pomoć...ne znam kako dalje... lipsrsealed

razumijem te.... tako sam se i ja osjećala.... tražiš Istinu... ali moraš ju pronaći unutar sebe...  dogovori se sama sa sobom o znakovima koji će ti pokazati put... pa kad ih uočiš u ovome životu, slijedi ih bez predrasuda, i otrij sama Sebe dušo koja si došla na ovaj svijet. Ja ti od srca želim dobrodošlicu  smiley
Evidentirano

BEWARE!! Anger, Fear, Aggression - dark side are they. One you start down the dark path, forever will it dominate your destiny
wah-wah
Gost
« Odgovor #583 na: Travanj 02, 2012, 09:00:08 »

Ma mazni starom motorku i pokolji ih sve koji ti stanu na žulj. smiley
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #584 na: Travanj 02, 2012, 12:08:49 »

I ja sam se isto tako osecala.Za sebe sam govorila da sam putnik...da je ova planeta za mene samo jedna usputna stanica...
Dobro nam dosla. smiley
Evidentirano
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #585 na: Travanj 03, 2012, 05:38:27 »

Ramone,

bez imalo sumnje fali ti Svevišnja Božanska Osoba. Jednostavno zaboravi sve oko sebe i obrati se Njemu i vjeruj mi, ako iz srca to budeš željela, stvari će ti se početi mjenjati iz dana u dan.

Bez duboke privrženosti konačnome Cilju život će ti biti protraćen i nećeš nikada biti zadovoljna i istinski sretna.

HK
Evidentirano

Columbo2
Gost
« Odgovor #586 na: Srpanj 30, 2012, 10:48:11 »

Kad je ova tema narasla na 30 stranica?  shocked

Zbog nedostatka mogucnosti za moje budjenje i ogranicavajucih okolnosti, a i tome sto me nesto stalno gura prema dolje, mene zanima taj specificni dio Samospoznaje (jel je specificni?) koji bi trebao sprijeciti ili zaustaviti da me "gura prema dolje"...

Ali glavna stvar je kako znati da idem u dobrom smjeru ili kako prepoznati lazno uvjerenje?

Mozda je ovo pitanje i bespotrebno...

Mislim u dobrom smjeru u vezi Samospoznaje...
Evidentirano
Columbo2
Gost
« Odgovor #587 na: Kolovoz 19, 2012, 09:42:26 »

Jel bit ono prakticno?
Evidentirano
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #588 na: Rujan 05, 2012, 12:38:56 »

Bit samospoznaje je Jastvo. Svevišnja Božanska Osoba. Ništa drugo nije samospoznaja. Bog je savršen pa se manifestirao u toliko mnogo oblika i pravaca da ljude tj inkarnirane duše dovede do oslobođenja da je nastala zbrka. To je bit Kali-Yuge.
Nastalo je usko grlo i inkarnacija jednih te istih duša na Zemlju prouzrokovalo je ogromno opterećenje u svemiru tj cijeloj Kreaciji.
Ovo šteti svima, ne samo ljudima, ali čovjek je taj koji može jedini shvatiti Boga na ispravan način. Prisustvo ostalih bića i njihova kazivanja iliti kanaliziranja su prouzrokovala više štete već koristi, jer je nemoguće da se izraze na našem nivou.

Nema teorije bez prakse niti obrnuto.

Ljudski život je jako vrijedan. Kad ga promatramo iz te perspektive, različite kozmičke rase prate inkarnirane duše iz niži ili viših svijetova i pokušavaju ih preusmjeriti ili pomoći da se maknu iz kruga rođenja i smrti, ali svojim neznanjem griješe i čine još veću glupost, jer ne znaju da nema slobodne volje.

Neminovno je da se sustav urušava, no on se zapravo izgrađuje u ogromnu mašineriju koja će materiju sjeckati kao meso za ručak, a ljudi će postati objed samima sebi. Od svih grozota, tek počinje ono grozno. Iako se čini da duhovnost opada, ona se snažno razvija u pojedincima sukladno sve većem materijalnom razvitku i ovisnosti o materiji. Zato se ovo doba naziva željeznim, jer posljednji Avatar iako opisan, nije za nas u ovoj dimenziji još došao. On je potpuno sastavljen od najgrublje materije za koju se smatra da nema dušu.

Zato svatko tko misli da duša ne prožima sve nije samospoznata osoba i ima ozbiljnih problema, a onaj koji je najgori od najgorih vidjeti će sve direktno od zadnjeg Avatara... Svatko tko vidi životinje na tanjuru kao objed je zaostao, svatko tko ne žali čak ni biljku koju jede, a ne ponudi Bogu je zaostao, svatko tko ne vidi u svemu Krišnu smatra se najvećom od svih budala.

I to je tako.

Smrt od Boga najveća je zasluga!!!
Evidentirano

Default Avatar
जीव
कृष्ण
« Odgovor #589 na: Prosinac 29, 2014, 09:57:07 »

Citat:
15. Zbog straha od njega sva stvorena bića, pokretna i nepokretna, ne
dozvoljavaju sebi da se zabavljaju i odvrate od svojih dužnosti.

ovdje sam citirala, pošto na originalnoj temi nije dozvoljen unos komentara...

Mene zabrinjava ovo naglašavanje straha od njega. I to da se ljude plaši njegovim gnjevom ako ne činimo ovo ili ono.

Bog nije nikad gnjevan. On je čista ljubav. I nikad ne bi tražio od nas da ga se bojimo. To su ljudske izmišljotine.

I zato me uvijek osupnu ovakvi citati, bilo da su iz Biblije, Kurana, Veda, čega god, kojim se pokušava zastrašiti čovjek, a još mi je žalosnije što se takvi citati redovno koriste u propagandama za vlastitu vjeru.

Bog želi da budemo sretni. Sve predispozicije nam je dao. Sve ostalo što smo učinili, sami smo si krivi.
Evidentirano
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #590 na: Prosinac 29, 2014, 10:14:48 »

Citat:
15. Zbog straha od njega sva stvorena bića, pokretna i nepokretna, ne
dozvoljavaju sebi da se zabavljaju i odvrate od svojih dužnosti.

ovdje sam citirala, pošto na originalnoj temi nije dozvoljen unos komentara...

Mene zabrinjava ovo naglašavanje straha od njega. I to da se ljude plaši njegovim gnjevom ako ne činimo ovo ili ono.

Bog nije nikad gnjevan. On je čista ljubav. I nikad ne bi tražio od nas da ga se bojimo. To su ljudske izmišljotine.

I zato me uvijek osupnu ovakvi citati, bilo da su iz Biblije, Kurana, Veda, čega god, kojim se pokušava zastrašiti čovjek, a još mi je žalosnije što se takvi citati redovno koriste u propagandama za vlastitu vjeru.

Bog želi da budemo sretni. Sve predispozicije nam je dao. Sve ostalo što smo učinili, sami smo si krivi.

Vaš problem je u gramatičkoj neiskusnosti! Piše od "njega", ne "Njega".

HK
Evidentirano

Default Avatar
जीव
कृष्ण
« Odgovor #591 na: Prosinac 30, 2014, 12:17:05 »

Opet "Vi" sa velikim slovom! Itekako dobro znam gramatiku! Boga ne zanima gramatika! Nije mu stalo da se njegovo ime piše velikim slovom! Fućka mu se! Druge su stvari puno važnije! On zna koliko ga volim i koliko mi je važan. I važno mu je moje djelovanje, moje misli i vjerovanje...
btw, našla sam pregršt gramatičkih pogrešaka u Vašim tekstovima i što  ćemo sad?! Da ih citiram? Da se ljutim? Da Vas tužim bogu?  smiley
Evidentirano
Default Avatar
जीव
कृष्ण
« Odgovor #592 na: Prosinac 30, 2014, 12:22:45 »

I još nešto: umjesto da prozivate moju gramatičku neiskusnost, možda bi bilo dobro da pojasnite što je pjesnik htio reći, nismo svi tako pametni kao Vi, još uvijek tražimo odgovore, a napadom postižete suprotni efekat, udaljavate božju djecu od stvoritelja, što, vjerujem, nije Vaš konačni cilj. smiley
Evidentirano
Administrator
कृष्ण
Past is Prologue
« Odgovor #593 na: Prosinac 30, 2014, 10:14:41 »

I još nešto: umjesto da prozivate moju gramatičku neiskusnost, možda bi bilo dobro da pojasnite što je pjesnik htio reći, nismo svi tako pametni kao Vi, još uvijek tražimo odgovore, a napadom postižete suprotni efekat, udaljavate božju djecu od stvoritelja, što, vjerujem, nije Vaš konačni cilj. smiley

U potpunosti se slažem s ovim.

I ja sam nedavno postavila par pitanja na forumu, blago rečeno otišla sam odavde suha, sva sreća pa je ovo tek jedna riba u oceanu, ima još mnogo ljudi na svijetu koji znaju i vole dijeliti Znanje drugačijim pristupom, samo iskreno tragaj i naići ćeš na njih. smiley

Evidentirano

harer nāma harer nāma   harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva   nāsty eva gatir anyathā
বাংলা
जीव
कृष्ण
« Odgovor #594 na: Prosinac 30, 2014, 12:22:46 »

pitajte slobodno, ja cu vam  objasnit  smiley
Evidentirano

कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #595 na: Prosinac 30, 2014, 12:28:15 »

pitajte slobodno, ja cu vam  objasnit  smiley

Onda Ga boli... Tko priča o B/bogu?
Evidentirano

বাংলা
जीव
कृष्ण
« Odgovor #596 na: Prosinac 30, 2014, 12:31:55 »

da bih vam objasnio moram prvo razumjeti pitanje!
Evidentirano

कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #597 na: Prosinac 30, 2014, 12:33:31 »

da bih vam objasnio moram prvo razumjeti pitanje!

Prvo ti fali veliko D, zatim imperativno želiš odgovor?!
Evidentirano

বাংলা
जीव
कृष्ण
« Odgovor #598 na: Srpanj 07, 2017, 09:31:42 »

https://www.youtube.com/watch?v=9oX2xFo7JA4
Evidentirano

Str: 1 ... 27 28 29 [30]   Gore
  Ispis  

Skoči na: