forumohalu.org « ASTRAL « Tečaj Lucidnog Sanjanja « OnLine Tečaj lucidnog sanjanja - PLAN RADA -> pročitati prvo!!
 Str: 1 2 3 4 [5]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: OnLine Tečaj lucidnog sanjanja - PLAN RADA -> pročitati prvo!!  (Posjeta: 14107 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Administrator
कृष्ण
Spol: Ženski
Past is Prologue
« Odgovor #80 na: Kolovoz 08, 2012, 03:47:21 »

Kalki, što znači to da se "može smatrati sretnikom što je to uopće preživio"? Koliko god sam dosad čitala o astralu, uvijek se napominjalo da se čovjeku ne može ništa loše desiti, da je siguran dok god je njegovo tijelo mirno, u krevetu... Što se njemu u ovoj situaciji moglo dogoditi? Na koje načine astral može biti opasan?
Evidentirano

harer nāma harer nāma   harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva   nāsty eva gatir anyathā
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #81 na: Kolovoz 08, 2012, 05:28:18 »

Kalki, što znači to da se "može smatrati sretnikom što je to uopće preživio"? Koliko god sam dosad čitala o astralu, uvijek se napominjalo da se čovjeku ne može ništa loše desiti, da je siguran dok god je njegovo tijelo mirno, u krevetu... Što se njemu u ovoj situaciji moglo dogoditi? Na koje načine astral može biti opasan?

Firefly, jesi li ti svjesna kako si ti meni opširno pitanje postavila. Da bih ti odgovorio na ovo moraš poznavati mnogo stvari i biti načitana, imati praksu AP i vladati mnogim terminima tj pojmovima.

Pokušat ću odgovoriti ovaj put i ne znam po koji put više, jer sam na ovakve pitanja odgovorio mnogo puta na forumu, samo što vi svi ljudi ne čitate forum od početka već postavljate pitanja od kraja. Knjiga se čita od početka, ne od kraja kao novine.

Čovjek je sastavljen od 9 elemenata, 5 grubih čine materijalno grubo tijelo, a to su voda, vatra, zrak, zemlja i eter. Zapadna znanost i medicina ne funkcioniraju dobro jer su izbacili eter kao element. Osim toga, suptilno tijelo se sastoji od 3 elementa a to su um, inteligencija i lažni ego.

U Krišninoj Kreaciji ne postoji samo jedan Univerzum, već njih bezbroj, isto tako i toliko dimenzija i denziteta.

Astralna projekcija se može za početnike shvatiti kao izlaženje iz tijela i putovanje u druge sfere. Za one napredne, AP je ništa drugo već mirovanje. Postoji više vrsta transcendentalnih tehnika, što sam nekoliko njih opisao u istoimenom topiku na osnovu vlastitog yogičkog iskustva. Iako je generalno gledajući, AP, putovanje suptilnim tijelom, ono također može predstavljati neku od kombinacija u čemu vrlo veliku ulogu imaju sva tri elementa.

Svaki suptilni ili bilo koji svijet ima svog čuvara...to znači da ono što mi vidimo ponekad kao UFO na nebu ne mora značiti da je NLO, već može biti neko biće koje mi našim osjetilima percipiramo tako. Isto tako kad se netko od nas projicira remeti strukturu tog svijeta i mora biti maknut da ne bi poremetio civilizirano djelovanje.

Iz iskustva kažem, da ako te netko, unatoč tvome tijelu u krevetu, počne povrijeđivati na astralu to može imati posljedice na grubo tijelo i sustav njegovog funkcioniranja u budućnosti.

Sad se vraćamo na 9 element, a to je Duša, koja je izvor iliti sam Bhagavan. Duša je ta koja reproducira i stvara svemire i ne može biti izuzeta iz Duhovnog svijeta tj Transcendencije, jer na nju ne djeluju materijalne radnje.

Baviti se AP bez znanja o Bogu tj Krišni, Kreaciji i svemu čovjeku samo skraćuje život i donosi probleme.

Zato, molim vas lijepo, proučite prvo sve svete spise i pročitajte knjige, zatim se bavite AP, jer kasnije možete izgubiti razum i prolupati. Kao što je objašnjeno u uvijetima korištenja Ohalu, mi ne snosimo odgovornost za to.

HK
Evidentirano

বাংলা
जीव
कृष्ण
« Odgovor #82 na: Kolovoz 08, 2012, 06:39:57 »

ha?

Evidentirano

He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.
Administrator
कृष्ण
Past is Prologue
« Odgovor #83 na: Kolovoz 09, 2012, 01:39:34 »

Hvala ti što si se potrudio dati mi odgovor, po tko zna koji put cheesy

Razumijem, iako i dalje imam mnoštvo pitanja, ali neka ne bih trebala postaviti, čisto da ne fasujem.
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #84 na: Kolovoz 11, 2012, 04:40:19 »

Sve to stoji, ali zašto bi čuvar dolazio u mali kvart (bez ikakvih živih bića) koji sam stvorio da se glupiram?
Uostalom, kada se to dogodilo bio je u mom domu. Al ok, možda sam shvatio gdje pošlo krivo, bio sam na nižoj frekvenciji zbog lošeg dana, jel ih to "privlači"?
Evidentirano
कल्कि
जीव
कृष्ण
Goloka
« Odgovor #85 na: Kolovoz 11, 2012, 05:25:51 »

Poštovanje!

Sva slava Svevišnjoj Božanskoj Osobi!

Duhovni svijet je tvoj dom. Astralni iako izgleda poput tvoga nije tvoj, u svemu što činiš ne uživaš ti, već Svevišnji, materijalna osjetila te samo bune da misliš da si ti upravitelj .To se zove biti utemeljen u neznaju ili strasti. Ti moraš još puno da učiš da bih shvatio neke stvari i uistinu imao prava i kontrolirana iskustva.

Možeš sada da posjeduje što god želiš u ovome trenutku i životu i reći to je moje, no za tren oka ti sve nestane ekološkom katastrofom, vlada ti uzme sve, umreš..i vidiš da ništa nije tvoje.

To nije tvoj dom niti tvoj kvart, prisvajajući sebi mjesto za svoje astralne izlete remetiš dimenzionalnu strukturu drugih duša koja obitavaju i paralelnim univerzumima omeđena suptilnim tijelom, ni ne znajući to.

Da bi mogao djelovati kao mistični yogi moraš prvo shvatiti Krišnu.

Javno vam svima kažem, sve vam je za džaba u ovome životu, sve puste meditacije, tehnike i projekcije.

Zapamtite već jednom zauvijek: MEDITIRAJTE NA KRIŠNIN ILI VIŠNUOV OBLIK 24H NA DAN I VI ĆE TE U JEDNOME BESKRAJNOME TRENU BITI SVE I SVUGDJE.

P.S. Firefly, samo ti pitaj, ti si OK osoba i tebi ću da odgovorim na svako pitanje ako je adresirano meni uz uvijet da pročitaš barem dio onoga što sam ti rekao i garantiram ti buđenje tvoga života!!!

HK
Evidentirano

Administrator
कृष्ण
Past is Prologue
« Odgovor #86 na: Kolovoz 18, 2012, 02:42:40 »

Evo, "išla" sam i ja na online tečaj, i mogu reći da su rezultati odlični :)

Kao prvo, ponovno se jasno sjećam svojih snova, što već dugo nisam.
Kao drugo, lucidni snovi mi dolaze tako prirodno. Uopće nemam onaj trenutak u snu kad shvatim da sanjam, već mi je san od početka lucidan. Usprkos tome, pustila sam da se priče odvijaju same od sebe, a ja sam koristila svaku priliku da ljudima kažem sve ono što se u stvarnosti ne usudim. Vodila sam nevjerojatne razgovore, smijala sam se njima jer sam ja svjesna da sanjam pa namjerno pričam gluposti i postavljam čudna pitanja. Neko vrijeme sam se zatvorila u sobu u nekoj lijepoj vikendici i gledala sam ponovno film koji sam gledala prije par dana jer me uvijek nasmije. Sve scene su bile savršene i identične onima u stvarnosti, glumci su izgovarali sav tekst točno od riječi do riječi... :)

Sve u svemu, sretna sam jer mi je to uspjelo, nedostajali su mi ovakvi snovi.
Evidentirano

Default Avatar
जीव
कृष्ण
Spol: Muški
« Odgovor #87 na: Kolovoz 21, 2012, 02:46:09 »

Zanimljivo je ovo sa čuvarima.
Meni je samo jednom nešto tako pokvarilo projekciju i vratilo.
Uglavnom me niko ne dira, čak i kad divljam.
Skoro godinu dana odmaram, povremeno imam spontane projekcije, lucidne i polulucidne. Prije neki dan sam imao lažno buđenje.
Zanima me da li sam zarđao, probaću da napravim voljni izlet u naredna 2-3 dana.
Evidentirano

Duhovni put nije mučna obveza nego čisto zadovoljstvo.
 Str: 1 2 3 4 [5]   Gore
  Ispis  

Skoči na: