forumohalu.org « RAZVOJ SVIJESTI I OSOBNE MOĆI « Raznolike Tehnike « Rad sa Energijom « REIKI - Što je i kako ga prizvati kroz sebe?
 Str: 1 [2] 3 4 5 ... 8   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: REIKI - Što je i kako ga prizvati kroz sebe?  (Posjeta: 12885 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
जीव
कृष्ण
« Odgovor #20 na: Svibanj 12, 2009, 08:15:08 »

Budući da je Tai tamo na reiki forum onda osobno nemam ništa protiv reikia u hrvatskoj kad znam tko je iza toga.

Inaće , kao i svugdje tako i ovdje Iluminati su zamračili neke stvari.

To ne znaći da zbog toga stvar neće funkcionirat , već da je zakomplicirano negdje nešto kako bi se to držalo pod kontrolom.

Ljudi zarađuju za život i to je ok.

Jedino šta tu možda mogu reć jest da je učinak reikia ok ako ga se non stop prakticira , a inaće ako pacijent oće da mu nešto očistiš , ti mu to očistiš , za dva dana on opet naravno oboli i opet mu to očistiš i naravno naplatiš.

Tu je jedini zaheb kod ovakvih tehnika , al to je stvar etike reikista oće li must pare od pacijenta il će mu reći da je problem mentalni a ne ergetski.

Evidentirano

25-godišnja studentica osuđena uvjetno
Splitska hakerica Marina pretjerala kada je pokušala provaliti u sustav MUP-a
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
Spol: Ženski
Judge me by my size, do you?
« Odgovor #21 na: Svibanj 13, 2009, 05:15:52 »

a zast ga ne nauce sami pa sami na sebi preakticiraju... jel znas da oni tebi kazu ovo sto stoji tu na forumu kosta 2000 eura?
Evidentirano

BEWARE!! Anger, Fear, Aggression - dark side are they. One you start down the dark path, forever will it dominate your destiny
जीव
कृष्ण
« Odgovor #22 na: Kolovoz 03, 2009, 05:53:34 »

Mi moze tko preporuciti kakvu dobru knjigu o reikiu?

Napisat ću ti ja knjigu o reikiju ako očeš , al bez ovog kupusa sa simbolima i slično , nego samo polaganje ruku i čisto znanstveno objašnjenje o čemu se tu ustvari radi.

Ne triba mi nikakva škola za ovo. Prvi put sam se susreo s pojmom reiki kad mi je prije pet šest godina jedan prijatelj o tome pričao i odma me je ta riječ sama po sebi dovodila u sadašnje vrijeme i opuštala. Dao mi je knjigu al oni znakovi su mi bili teška glupost. Polaganje ruku mi je bilo zanimljivo al nisam vidio razloga zašto bi to tribalo radit svako malo. U prevodu ne triba ti ništa od ovih sektaških reikista. Reiki je totalno najprirodnija stvar. Moš to zvat kako god očeš ač radi ti se o protoku energije kroz sedmu čakru od gore i onda ti se počme otvarat svijest i percepcije. Ima miljon naziva za to. Sve je to ustvari više manje jedna te ista stvar.

A sad ću nešto napisat o reiki hara sekti jer jesu sekta.
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #23 na: Kolovoz 03, 2009, 06:06:04 »

Budući da je Tai tamo na reiki forum onda osobno nemam ništa protiv reikia u hrvatskoj kad znam tko je iza toga.

Ovdje ispravak ; kao netko tko pripada sekti ovakva osba nema neutralnu točku gledišta nego tamo gdje se interesi sudaraju sa interesom sekte ona mora razmišljati po naćelu sekte. Drugim riječima , nemam ja ništa protiv nje ka nje , al njena uloga u igri je takva da ona ne može imat neutralnu točku gledišta po nekim stvarima , a to znači da tu i tamo neće koristit analitički um nego mora prilazit preko zdravog razuma jer se obvezala na pravila sekte i kao takva je samo pijun , a ne slobodni igrač. U prevodu marioneta vlastitih pravila. Ograničen um. Nije slobodna da razmišlja po vlastitoj volji i nahođenju nego se mora postavljat kao uloga u igri na koju se obvezala. Svi mi igramo uloge u igri , al jedno je kad nisi obvezan prema nekoj grupi , a drugo je kad jesi. Imate slobodne igrače koji ne pripadaju nikome nego su sami svoje gazde tj nisu ničiji igrači i igrače koji to nisu nego žive po pravilima neke organizacije koja je iznad njih. Nije bitno koja je. Nije uopče morala bit ona ka ona ovdje ka osoba. Da je bilo koja druga osoba i da je potpisala da će bit dio organizacije isto bi joj bilo. Tako sekte hvataju ljude u svoju mrežu. Potpis i obvežu ga. Čim je to u igri , zbogom pameti i ograničavanje uma u jedan točno određen tor preko kojega dalje i ne gleda nego to je to i točka.
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #24 na: Kolovoz 03, 2009, 06:08:01 »

Reiki je sekta i to se vidi iz ovoga da postoji popis evidencije i želja da se negdje iz vanka s vrha kontrolira cijela stvar. Reiki hara savez je samo produžnica ove iluminatske sekte u Hrvatskoj. Ovaj piramidalni sistem upučuje na to da postoji stalna kontrola s vrha nad ovim i da je to ustvari pod kontrolom Iluminata.

1) Majstori Reikija moraju posjedovati svjedodžbe o završenom sveukupnom učenju Reikija tj. Reikija prvog, drugog i trećeg stupnja i/ili majstorstva, a te svjedodžbe mora potpisati i potvrditi majstor koji ih je inicirao. To su najmanje tri svjedodžbe, a obično ih ima 4 ili 5. Na svjedodžbama moraju jasno bili napisani ime, datum i postignuti stupanj, a moraju biti potpisane majstorovom rukom i ovjerene njegovim službenim pečatom.

2)Majstori Reikija moraju slijediti i dokazati svoju liniju sve do Takate.
Takata je donijela Reiki u SAD, a 1981. godine Reiki stiže u Europu. Da bi se slijedila linija, morate znati ime i vidjeti svjedodžbu svakog majstora svog učitelja sve do Takate. Drugim riječima, učitelja koji je učio njega/nju, njegova/njezina učitelja i tako dalje. Poći ću korak dalje i reći da je majstor Reikija dužan dokazati tu liniju podrijetla. To će učiniti prijepisima svjedodžbi majstora u liniji tog učitelja ili će vam dati podatke o majstorima iz njihove linije s kojima možete stupiti u vezu te dobiti potvrdu. Čuvajte se ako vam učitelj ne može dati potvrdu! Nijedan majstor Reikija kojeg poznajem i cijenim kao pravog majstora ne bi se ustručavao da vam udovolji. Dapače, bio bi sretan što vam je toliko stalo da primite ispravno učenje.

Ima još točaka , al da sad ne postam sve nego ima na stranici dole napisano.

Link

Rade po principu Amwaya i ostalih biznis piramidalnih struktura. Nema đabe jer im to sistem zabranjuje i to se učinilo mnogima na zapadu zgodno kao način da ne rade ništa a imaju izvor prihoda i zaradu. Sekta im zabranjuje besplatne tretmane. Naravno da im zabranjuje jer kad ne bi bilo para ne bi se nitko s ovim ni bavio. Savršeni biznis , šta jest jest.

Još jedna stvar , a koju sam ja intuitivno znao , jest da je orginalnu ideju šta se tiće energije i spajanja sa svojim višim ja itd itd ustvari doslovno ukrao iz budizma i ostalih starih materijala. Poslije je to nabaca nešto svoje , al sve skupa to je samo kopiranje nečega šta je od prije postojalo. Možda sam japanac za ono doba i nije ima lošu namjeru i sve u svemu za one prilike bia je samo neki seoski iscijelitelj itd itd. Još je na*ra nekih simbola koji nemaju veze s vezom da ne liči na ono prije i to je to tj današnji reiki tj nije niti to jer je to još u među vremenu i poslije izmišano tko zna kako , nemaju ni oni pojma više tko je tu pia , a tko plačao. Rade onako kako je sjedište sekte u Americi zamislilo ( Kisingger i New Age u biti u pozadini ovoga ).

Vjerovatno taj japanac i nije tj sigurno nije ni ima pojma da će netko uzet to šta je on praksira i od toga napravit internacionalnu sektu. Kladim se da se lik sad okreće u grobu ka propeler.

Link
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #25 na: Kolovoz 03, 2009, 06:09:34 »

Citat:
2)Majstori Reikija moraju slijediti i dokazati svoju liniju sve do Takate.
Takata je donijela Reiki u SAD, a 1981. godine Reiki stiže u Europu. Da bi se slijedila linija, morate znati ime i vidjeti svjedodžbu svakog majstora svog učitelja sve do Takate. Drugim riječima, učitelja koji je učio njega/nju, njegova/njezina učitelja i tako dalje. Poći ću korak dalje i reći da je majstor Reikija dužan dokazati tu liniju podrijetla. To će učiniti prijepisima svjedodžbi majstora u liniji tog učitelja ili će vam dati podatke o majstorima iz njihove linije s kojima možete stupiti u vezu te dobiti potvrdu. Čuvajte se ako vam učitelj ne može dati potvrdu! Nijedan majstor Reikija kojeg poznajem i cijenim kao pravog majstora ne bi se ustručavao da vam udovolji. Dapače, bio bi sretan što vam je toliko stalo da primite ispravno učenje.

Link

Ovo znači da orginalna linija uopće ne ide od Usuia nego od ove Takate.

Hawayo Takata postaje učiteljica reikija 1938. godine. Od tada, pa do svoje smrti 12.12.1980. godine, svoj život posvećuje Reikiju. Zahvaljujući svojoj vitalnosti i pokretljivosti proširila je Reiki s otočja Hawaii na cijelo područje SAD-a. ( prije bi rekao Iluminatima i američkoj politici za New Age ).

Edukacija u Chicagu

Godine 1938. Takata upisuje National College of Drugless Physicians u Chicagu. Radilo se o edukciji za liječnike koji su se opredijelili da liječe bez upotrebe medikamenata. Željela se bolje upoznati sa zapadnom medicinom, kao i s fizičkim i fiziološkim aspektima ljudskog tijela. Nakon povratka započela je s otvaranjem ordinacije u Honoluluu.

http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=30

I orginalno nije uopće smio izlazit reiki iz Japana , al ga je miss Takata nakon "obuke" ipak iznijela vani :

Gđa. Takata dobiva Reiki

Nakon tri tjedna bolovi su nestali, a nakon četiri mjeseca Reiki tretmana medicina je potvrdila da je gđa Takata potpuno izliječena. Osjetila je da mora naučiti Reiki zato da bi očuvala vlastito zdravlje, ali i da bi pomogla dragim ljudima oko sebe. Međutim, pravila Reiki asocijacije bila su jasna: Reiki ne smije izići iz Japana. Iako Japanka porijeklom, ona je ipak bila Amerikanka i nije lako odustajala. Odlučila je ići drugim putem. Zamolila je glavnog kirurga da joj pomogne i on je osobno, vlastitom rukom, napisao pismo dr. Hayashiju. Dr. Hayashi je sazvao sastanak na kojem je gđi Takati konačno dopušteno da primi inicijaciju u prvi stupanj Reikija... pod uvjetom da ostane u Japanu i svakodnevno godinu dana radi na Reiki klinici. To je bila cijena, ali ju je gđa Takata bila voljna platiti. Pobrinula se za svoje kćerke i preselila u kuću dr. Hayashija.

Iskemijla je licencu za rad u inozemstvu da sve bude regularno i pići , godina 1941

Jednog jutra 1941. godine gđa Takata dobiva poruku i putuje u Japan u posljednji posjet svom učitelju dr. Hayashiju. Nakon tri mjeseca prakse inicirana je u učiteljicu Reikija, a dobila je i čast da njegov rad prenosi dalje i širi Reiki izvan Japana.

A tri godine prije toga je prošla obuku u klinici u Chikagu. Znači mala obučena Japanka.

Godine 1938. Takata upisuje National College of Drugless Physicians u Chicagu.

http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=30
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #26 na: Kolovoz 03, 2009, 06:10:47 »

Ženska je skužila da je to odličan izvor prihoda za život i da tu ima para i lagano razgranala biznis. Završila malo američke škole , užicala licencu za rad od Japanac da je ovi ne gnjave i eto lip posal. Onda se tu još svatko na svoj način ubaciva i na kraju dok si reka keks eto ti juvine juve juva i sekta.

Dakle, pišu dvoje učitelja Reikija iz SAD-a koji su prvi i drugi stupanj Reikija završili sedam puta kod sedam različitih učitelja jer im je stalno nešto nedostajalo. Tako su otišli u Japan i ondje pronašli jednog starog učitelja Reikija - navodno jedinog preživjelog od svih Usuijevih učenika - koji ih je inicirao u učiteljski stupanj (ponovno) i otkrio im stvari koje nitko na zapadu ne zna. Preko Interneta oni nude zainteresiranima ta nepoznata "znanja". Cijena? Prava sitnica. A gle čuda, taj je njihov učitelj, mjesec dana nakon što ih je inicirao umro. Naravno, više ga nitko ne može posjetiti i potvrditi te činjenice.

Drugi primjer. Pisao nam je jedan Austrijanac. Završio je sve moguće na zapadu dostupne vrste i podvrste Reikija, ali stalno mu je nešto nedostajalo i tako je otišao u Australiju. Ondje je pronašao učitelja Reikija kojega je u Reiki inicirao jedan od Usuijevih učenika. Otkrio je da su simboli i inicijacije isti kakve koristimo i mi na zapadu, ali da uz to ide i posebna pripadajuća duhovna praksa o kojoj mi na zapadu ništa ne znamo. Radi se o budo meditaciji, korištenju jantri, mantri i vježbi za nadije - energetske kanale. Njegova je poruka da bi svatko tko voli Reiki morao to naučiti kako bi bio kompletan, i to naravno od njega jedinoga. Ideju da sami to odete naučiti u Australiju on u startu eliminira objašnjenjem da je njegov učitelj toliko zauzet da bi vas u najboljem slučaju mogao primiti jednom do dva puta na mjesec po sat vremena. Objašnjava da Hawayi Takati nije bilo dato kompletno znanje jer je živjela na zapadu i jer je bila žensko. (Mali komentar: činjenica je da Japanci nisu bili skloni olakom otkrivanju svoga znanja zapadu, ali trenutačno se na čelu japanske Reiki Shiki Ryoho organizacije nalazi upravo žena, 91-godišnja Kimiko Koyama.)

http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=30

Ma nisu joj rekli sto posto. Nisu toliko glupi pa da će joj sve reč. Japanci su istočnjaci i ovako i onako žive budizam , konfucijizam i te šheme i njima je reiki ko tehnika isto šta i nama popit kavu za dobro jutro. Čisto sumnjam da oni to uzimaju ka nešto novo i različito , nego ko sasvim normalnu stvar. Ova je napravila cilu organizaciju i ubacila stvari koje ovi na Japanu uopće i ne mišaju sa reikijem kad ga rade za dobro jutro i dobar dan jer je takav pristup životu kod njih sastavni dio odnosa prema prirodi i životu. To samo mi zapadnjaci možemo od ovoga napravit kupus tehniku. Za predočit bolje to je ko da neki narodni travar iz hercegovine danas sutra izmisli nešto svoje a šta je ustvari uzea iz naroda i od prije šta je bilo , malo to izmini i onda to ljudi po hercegovini i okolo prakticiraju ka nešto domaće. Onda dođe amerikanac pa od toga napravi biznis , organizaciju i sektu i sve se više manje vrti na kontroli monopolu te njegove firme koju je otvoria nego šta ima veze s onim šta je Mate iz hercegovine prije sto godina eto vidia da ka malo funkcionira pa stavia na papir i iša od sela do sela i ličia druge seljake. Eto to je priča o reikiju u čisto seljačkom prevodu. Sad je tu još netko ubacia sličnost sa krščanstvom da ima bolju prođu i anđele i eto ti new age sekte.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #27 na: Kolovoz 03, 2009, 07:33:01 »

:biggrin: ti mene nekad posjecas na mene :lol: samo kad sam totalno u PMSu hahaha

p.s. za reiki ti ne trebaju nikakvi simboli!

i ima pravih ucitelja vec se skrivaju! Takvi ne naplacuju nista! ne oglasavaju se letcima!  :biggrin:
samo zatrazite imajte cvrstu volju sta zelite da dobijete i to ce vam doci u zivot... slucajno  ;)
Evidentirano

BEWARE!! Anger, Fear, Aggression - dark side are they. One you start down the dark path, forever will it dominate your destiny
जीव
कृष्ण
« Odgovor #28 na: Kolovoz 03, 2009, 11:48:20 »

p.s. za reiki ti ne trebaju nikakvi simboli!

Nisu potrebni. Možeš ako hočeš i to al ustvari to nema veze s vezom. Ako i bude kakvih simbola onda najbolje da sama osoba vidi šta je "pali".
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #29 na: Kolovoz 03, 2009, 11:50:24 »

Kad ležiš , možeš se okrenuti malo bočno na trbuh i onda zatvoriš oči i zamišliš da ti neko rukom radi pokrete po sredini leđne moždine tj po sredini kičme. Tako šalješ mentalno energiju tu. Možeš sam sebe tako malo prpat izvanka. Gibaš se po leđnoj moždini duž kičme pokretima. Istražiš malo sam kakvi ti pokreti najbolje leže da te izmiasiraju. Nekakvo energetsko masiranje aure. Sam sebi to moš radit ne triba ti nikakvi majistor niti ti pokreti moraju bit neki iz knjige , nego sam odrediš šta ti najbolje odgovara. Um zna kako um funkcionira. U osnovi nekakvo opuštanje preko utjecaja tj masiranja aure. Sredina kičme zato jer je tamo veliki centar gdje se energija sudara kad ide od dna kičme prema glavi i u drugom smjeru od glave prema dole , pa se tamo najviše energije blokira , pa dolazi do začepljenja. Zato se tu kad radiš odma osjeti olakšanje.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #30 na: Kolovoz 03, 2009, 11:55:40 »

netrebas meni objasnjavat ja znam  :lol: a i pise tu kak da sam to postignes.
No vjerovao ili ne... zacudo ta inicijacija pojacava djelovanje... no pravi majstor ti nece se bavit duhovnim kapitaliznom i naplatit to.
Pravo svakog covjeka je realizacija. Ti samo trebas zatrazit  sto zelis i poslat namjeru u svemir.. sto jace zelis prije ces dobit... i Svemir ti poslozi da dobijes sve sto zelis.
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #31 na: Kolovoz 03, 2009, 12:02:19 »

Inicijacija nije čin. To se postiže godinama radom na sebi. Inicijacija nije čin koji češ nekome napraviti u pet minuta il desetak dana i gotovo. To je proces postojanja i rada na sebi. Ima tu puno toga. Rad na energiji je samo dio svega toga i čisto ko pomoć da se tako malo otvori svijest preko otvaranja čakri. U osnovi ne postoji inicijacija nego se radi o otvaranju svijesti. Moš ti radit reiki nad nekim , al ako taj sam kao osoba sam nije u toku nego ga samo radiš na fizičkom tijelu tj energetskom , neš postić ništa u trajnom smislu , nego samo momentalnom. I to je nešto jer ako malo osoba i podigne točku gledišta it is ok , al nije trik u tome da se radi na čakrama cijeli život nego je to način da na najbrži mogući način digneš svijest osobe o svijetu oko sebe i spoznaji.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #32 na: Kolovoz 03, 2009, 12:05:33 »

pa slazem se sa radom na sebi.. no meni je moja inicijacija trajala 5 min a nakon toga kad sam prihvatila da nesto tako jednostavno moze biti to je poteklo ko ludo iz mene.. kao da mi je prosirio  otvore ili nesta... uglavnom to nije tradicionalni reiki... ne koristim nikakve simbole samo 3 put prizovem Bozansku energiju i tece bez problema  :biggrin:
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #33 na: Kolovoz 03, 2009, 12:06:17 »

No vjerovao ili ne... zacudo ta inicijacija pojacava djelovanje... no pravi majstor ti nece se bavit duhovnim kapitaliznom i naplatit to.

Neće. Reč će ti daj sve šta imaš i pokloni onome kome je to potrebnije npr djeci u Africi. Majistoru ne treba tvoja lova. On je ne želi. On oće da se odrekneš materije ili dijela nje i da pokažeš da imaš srce i da ti je bitnije pomaganje drugome nego ta materija. Čak i ako ne traži materijalno od tebe tražit će nešto šta će otvarati tvoju dušu. Ali neće uzeti ništa za sebe. Neće to napraviti radi materijalne koristi svoje , nego gleda nešto drugo. Želiš pomoći sebi , ok nema problema izvoli pomoć drugome.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #34 na: Kolovoz 03, 2009, 12:09:58 »

Neće. Reč će ti daj sve šta imaš i pokloni onome kome je to potrebnije npr djeci u Africi. Majistoru ne treba tvoja lova. On je ne želi. On oće da se odrekneš materije ili dijela nje i da pokažeš da imaš srce i da ti je bitnije pomaganje drugome nego ta materija. Čak i ako ne traži materijalno od tebe tražit će nešto šta će otvarati tvoju dušu. Ali neće uzeti ništa za sebe. Neće to napraviti radi materijalne koristi svoje , nego gleda nešto drugo. Želiš pomoći sebi , ok nema problema izvoli pomoć drugome.

meni nije nista trazio... pa nit to... :biggrin:
... i nije jedini koji sam susrela da je takvi. To mi se dogodilo nakon sto sam pozelila da naidjem na takve ljude.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #35 na: Kolovoz 03, 2009, 12:11:08 »

sto sam naucila iz toga?

jednog dana cu i ja biti takva   pusek
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #36 na: Kolovoz 03, 2009, 12:13:11 »

meni nije nista trazio... pa nit to... :biggrin:
... i nije jedini koji sam susrela da je takvi. To mi se dogodilo nakon sto sam pozelila da naidjem na takve ljude.

Pa i ne traži jer mu nije lova pokretač već pomaganje. Takvim ljudima nije u interesu da izmuzu pare iz tebe već da ti pomognu. Nema sukoba interesa i naplačivanja jer samo naplačivanje stvar čep u glavi onoga tko radi inicijaciju.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #37 na: Kolovoz 03, 2009, 12:16:51 »

Pa i ne traži jer mu nije lova pokretač već pomaganje. Takvim ljudima nije u interesu da izmuzu pare iz tebe već da ti pomognu. Nema sukoba interesa i naplačivanja jer samo naplačivanje stvar čep u glavi onoga tko radi inicijaciju.

vidit ces ti... koliko ce takvih ljudi uskoro biti...

rekla sam ja odavno...
duhovni kapitalizam ce biti unisten!  :girl_devil:
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #38 na: Kolovoz 03, 2009, 12:27:09 »

Dvije osobe kad pričaju i stoje jedna pored druge mogu bit u svojim emocionalnim stanjima. Npr jedna osoba je slabe energije druga dobre. Dobra vibra se prenosi , al isto tako i loša. Ako osoba nema nikavih interesa da se brine o tome kako češ ti reagirat nego ima čisto srce , nečeš moć je tako lako izbacit iz takta sa svojom lošom energijom. Zato se pravi majistori nikad ne bacaju u to da troše puno energije na radu s ljudima ako mogu jednostavnije obavit nešto i uvik su otvoreni za bolje , brže i jednostavnije. Istodobno neće nikad radi to radi para jer su svijesni da tim činom ustvari ulaze u nešto gdje oni moraju radit to da bi od toga živjeli. Ni jedan pravi majistor neće sebe stavit u takvu poziciju. Jednostavno neće. Radit će neki posao drugi , a ovo će radit u slobodno vrijeme il onako usput. Sposoban je ako je već toliko dogura pa to može , a ne neke isprike koje čujem svako malo da život košta pa da se mora i od nečega živit. To su lažne isprike. To uopće nije istina jer onaj tko je ovlada s ovim ovlada je i sa sobom i tome kako će stvorit i zaradit lovu i ispod časti mu je uzet dinar od nekoga. Masažeri su druga stvar jer je to masaža i ne petljaju se u neke priče duhovnost ovo i ono , al ovi šta idu preko duhovnosti ne bi smjeli za sebe uzet ništa niti bi tribali o takvom čemu uopće razmišljat. Ako se postave da žive od toga onda će se nać u zamci. Zato pravi majistori ne žive od ovoga. On sam ti može reči ok daj deset tisuća eura al to može biti ispit. Ti mu daš a on te odvede u dječji dom za napuštenu djecu i onda ti ispred tvojih očiju to sve il da tebi da to napraviš , da drugome u dobrotvorne svrhe. Njemu lova jednostavno rečeno ne triba. Trik je u tome da slomi tvoj ego i potrebu za materijom. Kad to napravi onda je postigao željeni cilj. Kad pokažeš da ti nije problem dati i da daješ od srca onda zna da si otvoren. To su sve ispiti. Može se i izderati na tebe čisto da vidi očeš li uspijeti priječi preko toga i da vidi kako ćeš reagirati. Procijene oni osobu u par minuta i odma znaju kako će se postavit. Nekome ne triba ništa radit u smislu ispita , nego samo daš podatke i tako i to je to. Uglavnom neče očekivat niti da mu dođeš i zahvališ mu se jer ne radi to da bi mu ti ili nekto drugi danas sutra rekao hvala. Hebe se njega za to hvala. Pomozi drugima.
Evidentirano

Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #39 na: Kolovoz 03, 2009, 12:53:12 »

Slazem se u ovom pogledu u svakoj rijeci sta si napisao!  :friends:
Evidentirano

Str: 1 [2] 3 4 5 ... 8   Gore
  Ispis  

Skoči na: