Str: 1 [2] 3 4 5   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Osnovna i prva vezba shamanizma  (Posjeta: 5630 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
जीव
कृष्ण
« Odgovor #20 na: Listopad 26, 2009, 06:41:03 »

ok super sad svasta osjecam a neznam sta uopce osjecam hahaha  :lol:
uglavnom nist ne vidim sve osjecam... cak osjecam sta tko misli o meni, i vjerujte mi to nije nit malo lijepo!  :cray:

Šta te briga šta tko misli o tebi xD  :lol:
Evidentirano
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
Spol: Ženski
Judge me by my size, do you?
« Odgovor #21 na: Listopad 26, 2009, 06:48:18 »

onda ocito neznas kak osjecaj imaju negativno usmjerene misli... bljak  :bad: Kao da te neko zivu pokusava pojest...
Evidentirano

BEWARE!! Anger, Fear, Aggression - dark side are they. One you start down the dark path, forever will it dominate your destiny
जीव
कृष्ण
« Odgovor #22 na: Listopad 26, 2009, 06:59:09 »

Ma znam ali sam im naučio ne pridodavat pažnju jer to i onako nisu njihove misli, nebitne su :)
Evidentirano
Phoenix
Gost
« Odgovor #23 na: Listopad 26, 2009, 07:09:24 »

Citat:
Nemogu se složit s tobom o vizualizaciji, a što se instalacije tiče ona je sve što mi znamo, ona je naš um, ona tvori cijeli naš svijet i sve što poznamo, određuje nam što je realno,a što nije i nameće nam misli doslovno, naše misli proizlaze iz nje, i tako reći nisu naše, naš unutrašnji dijalog je razgovor s instalacijom, ni ono što zamislimo i vizualiziramo u umu nije stvarno nego instalacijom određeno.

Ja ne razmišljam tako o onoj instalaciji...
Takvo razmišljanje navodi nas na sulude ideje da sve što radimo ne radimo mi nego ona, ta instalacija...

Ako i jest tako kako ti misliš... Ja mislim da sam dovoljno jak da sam joj se odupro...  :PP
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #24 na: Listopad 26, 2009, 07:12:10 »

Ja ne razmišljam tako o onoj instalaciji...
Takvo razmišljanje navodi nas na sulude ideje da sve što radimo ne radimo mi nego ona, ta instalacija...

Ako i jest tako kako ti misliš... Ja mislim da sam dovoljno jak da sam joj se odupro...  :PP

Hah, i ja sam to mislio... al sam saznao nakon dosta glupavih pogrešaka i uvjerenja jednu stvar: da sam joj se odupreo nebi više bio ovdje
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #25 na: Listopad 26, 2009, 07:23:27 »

..mislim da je namera najbitnija..ja radim recimo tehniku transa..sa vizualizacijom..padanja ili propadanja..ali dzaba je ako samo zamisljam a ne postoji osecaj..osecaj propadanja..
takodje sam primetio..da kada upadnem u neku misao..koje pocinju biti uocljive..tj mentalne slike..stopim se sa njom..ili uletim u nju..mozda je bolje reci zamislim se..e..tu sam otkrio da me to baca u trans stanje..
..prosto me pukne strujni udar..ili velika kolicina strujanja energije..kao da me izbaci iz tela..neki mini sok..kao da se budim iz tih slika..u tim momentima dok dozivim taj udar ostanem i bez daha..na trenutke..
Diablero..vrlo zanimljivo si opisao..ono za cim tragam..i cime sam preokupiran ceo dan..
..i vrlo dobro receno..intrepretacije..i taj monolog..ne dopustaju da vidimo..realnost oko nas..
..ali ti si u tome vec duze vreme..
..takodje me podseca na meditacije koju praktikuju tibetanski budisti..zapravo radi se o jednoj tehnici..koja i nije tehnika..tibetanske lame kazu za taj pristup..da je to odmaranje ..sedenje..sedeti..kao kad se odmaras..bez pojma o tome da sedis..prirodno stanje uma..
ovo i jeste najteze..jer obicno zelimo meditirati..kontemplirati..projektovati se ..raditi mantre..itd..
ali ovo je najbanalnija stvar..sedenje..
ali i najteza..jer ne radis nista..tvoj zadatak je..ili namera..da sedis..i da se odmaras..
..da ..i to je problem..ne radis nista..ne izvodis zakljucke..ne umisljas..cak ne tezis povecanoj svesnosti..
..ovo je bolan udarac egu..ne tezis cak ni praznini..nicemu..
..e hvatao sam tu tisinu na trenutke..i nekada mi se cinilo da cu bukvalno eksplodirati..da cu nestati..
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #26 na: Listopad 26, 2009, 07:26:35 »

..jeli neko ..mozda citao Transurfing
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #27 na: Listopad 26, 2009, 07:37:11 »

Prakticiramo sam nešto slično sjedenju koje si opisao i potpuno mi je poznat ovaj osjećaj da ću eksplodirat... Za tu stranu instalaciju nema goreg nego natjerat ju da zašuti, da prestane brbljati i prosuđivat, a za to je potrebna disciplina, samokontrola, i godine i godine rada na sebi. Uživaj u tišini Zak, nećeš nestat ti nestat će samo tvoj lažni ego i ono  što tolteci nazivaju mitote, naš san ovog svijeta, iluzija naše interpretacije.

Nisam čitao Transfuring, reci što je to :)
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #28 na: Listopad 26, 2009, 07:53:57 »

..hvala Diablero..pokusavam nesto nauciti iz ovih postova ovde..svi imaju zanimljiva iskustva..i tema mi je zanimljiva..
Transurfing ...je metod koji je osmislio covek iz Rusije..Vadim Zeland..u tri knjige govori..o zeljama i nacinu kako ih ostvariti..
mogao bih reci razradjena "Tajna" u detalje..ali pisac posmatra stvari iz sasvim drugacijeg ugla..drugacije perspektive..
..takodje je veliki naglasak na Nameri..
kada pronadjem link na knjige postavicu ih ovde..ako neko nije citao mogao bi procitati..rekao bih da se uklapa u ovu temu..
..takodje pisac govori o unutarnjoj i spoljasnjoj vaznosti..imam utisak da je veoma dobro razumeo Kastanedu..pozz
Evidentirano
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #29 na: Listopad 26, 2009, 07:55:45 »

kad bi mi mogli svi svoje sposobnosti ujediniti bili bi najmocniji mag svih vremena :lol:
Evidentirano

BEWARE!! Anger, Fear, Aggression - dark side are they. One you start down the dark path, forever will it dominate your destiny
जीव
कृष्ण
« Odgovor #30 na: Listopad 26, 2009, 08:17:47 »

Ma svi imamo jednake sposobnosti samo što neznamo svi sve koristit :)

Zak postavi link, baš me zanima :)
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #31 na: Listopad 26, 2009, 10:06:18 »

..ne mogu naci link..koga interesuje..neka mi ostavi e-mail..pa da mu posaljem sa svog racunara..ovih dana.. :biggrin:
..kazem zanimljiva tema..tvoja ideja je dobra Radha..nije lose postaviti temu..ili to moze i ovde da se iznosi..trebamo otkriti sto funkcionise..
..kako to da "vizualizacija" ne funkcionise..da li je dovoljno samo mastati..ili je potrebno jos nesto..
mozda je "Namera" ta koja daje znacenje vizualizaciji..ili mozda je to "osecaj" da to vec posedujemo..itd..
Princ :king:..kaze da je vizualizacija bas to sto pokrece stvari..
..Zak ima neko svoje tumacenje..Diablero vidi stvari sasvim razlicito od nas..Radhha opet drugacije..
u cemu je fora.. :dirol:
Evidentirano
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #32 na: Listopad 26, 2009, 10:14:15 »

fora je u tome sto izgleda da nitko ne shvaca da svako zivi u svojoj realnosti a ovo sto smo dogovorili da je stvarnost je samo dogovor prividno slicnih opazanja. Zast se ljudi svadjaju? Jer svaki vidi drugacije, et zato!
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #33 na: Listopad 26, 2009, 10:18:40 »

..da..hajde da otkrijemo sta funkcionise..
slazem se sa ovim da svi percepciramo drugacije..svi zivimo u drugacijoj realnosti..tj svojoj sopstvenoj.. :give_rose:
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #34 na: Listopad 26, 2009, 10:32:50 »

Da, svatko ima svoje neko vidjenje... Procitala sam transurfing i moram priznati da me knjiga apsolutno odusevila! Progutala sam ju i sad sam na drugom dijelu.. kako sam pocela razmisljati o tome sto V. Zeland pise, pocela sam i primjenjivati neke od njegovih savjeta na sebi.. tj stvarno dati sansu tom nacinu razmisljanja.. i nekako se sve okrenulo naglavacke u pozitivnom smislu.. nakon toga ne znam sto bi rekla.. mozda je slucajnost, no opet s druge strane, ne vjerujem bas u slucajnosti  mium,oči

Knjiga je savrseno napisana, svatko ju moze razumijeti jer covjek ima dar za objasnjavanje. Dok sam to citala, sve mi je padalo na mjesto i kao da sam se 'prisjecala' nekih stvari.. toplo bi ju preporucila svima! super ideja da se napravi tema transurfinga, mislim da ima jako puno za ponuditi  juzt

ako nekoga zanima, mozete ju naci na:

http://search.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode=2&searchName=transurfing&searchmode=2&searchName=transurfing&searchDescription=&searchExtention=&sizeCriteria=atleast&sizevalue=10&start=0

ima sva tri dijela..
Evidentirano
जीव
कृष्ण
« Odgovor #35 na: Listopad 26, 2009, 10:41:58 »

Teško je reći šta funkcionira, ja znam šta za mene funkcionra, to ja zovem namjerom... Ta stvar također za vas funkcionira, al bitno je ovo što Rada kaže, svatko od nas vidi drugačije, drugačije interpretira svijet oko sebe. Poštvo neznam šta je za vas pokretačka sila nit je na meni da to određujem, mogu reći šta je za mene... Ja ju zovem namjera, osjećam je kao silu života od koje je sve stvoreno i silu smrti koja će nas uzeti kad za to dođe vrijeme... Svako živo biće je na nju povezano i svako ju osjeća prema svom stupnju razvoja. Ljudi su ju nekad osjećali, djelovali su po visoko razvijenoj intuiciji ( takozvanom tihom znanju, znanju koje se ne opisuje riječima) ali su izgubili tu moć onda kad su poželjeli kategorizirat svoje znanje,  zadobili razum da kategoriziraju svoje znanje i ego kojim su sebe počeli shvaćat odvojenim od ostatka svemira, postali su Ja... Implatiran je u nas nametnički um koji nas upravlja, doduše olakšava nam stvari, bez njega nebi nikad izgradili velike gradove, naučili cijepati atom i sl. Ali nam je oduzeo nešto bitno, vezu s osnovnom pokretačkom silom u svemiru i uzeta nam je svjesnost o jedinstvu s ostatkom kreacije. Tako smo danas postali ono što jesmo. Sve što je ostalo od naše veze s namjerom je ono što nazivamo intuicijom. Ono što je moj osobni cilj je skinuti prašinu sa svoje veze s namjerom i vratit se njoj, osjećati je ponovno... Recimo da sam u tome uspio u neku ruku i sad je učim upotrebljavati, učim napraviti to da moja volja postane namjera, ali taj cijeli proces zahtjeva čeličnu disciplinu i samokontrolu čega baš i nemam onoliko kolko je potrebno :) i puno puno energije. Također moramo odbacit ego i nametnički um i sve što on donosi (pa time i razum) da bi mogli osjetiti namjeru, jer u namjeri nema ničeg razumnog :) Što se vizualizacije i tehnika koje na njoj počivaju tiče, vjerujem da one dolaze iz nametničkog uma i nemogu nam koristit ispravno jer su lažne kao i sama interpretacija tog uma. Doduše i vizualizacija može djelovati ako je iza nje stoji namjera, al mislim da namjeri netreba posredstvo uma da bi znala šta treba činiti ako razumijete što hoću reć :)

Eto to je moje viđenje :) Fora je u tome što svi pričamo o istome al drugim terminima  :biggrin:
Evidentirano
Žena Vrač
जीव
कृष्ण
« Odgovor #36 na: Listopad 26, 2009, 10:51:39 »

meni je pokretacka sila Ljubav... bez Ljubavi ... ovak sam  45vzb6 neda mi se ni iz kreveta izac...
Evidentirano

जीव
कृष्ण
« Odgovor #37 na: Listopad 26, 2009, 11:24:43 »

Namjera u neku ruku i je ljubav, pokretačka sila, nemožeš stvarati ako ne voliš :)
Evidentirano
Phoenix
Gost
« Odgovor #38 na: Listopad 27, 2009, 03:20:52 »

Namjera u neku ruku i je ljubav, pokretačka sila, nemožeš stvarati ako ne voliš :)

Slažem se....To je činjenica...
Evidentirano
जीव
कृष्ण
Spol: Muški
« Odgovor #39 na: Listopad 27, 2009, 04:31:02 »

Što se bubnjara tiče dok letiš kroz beskonačnost te nitko nemože voditi, pogotovo ne bubnjevima :)

opet nemam vremena quotat sve bisere na ovom topicu  ali ovo je zesci !

dakle bubanj (zvook ) se koristi za navigaciju po tim nekim sferama po alternativnoj povijesti (jer ne vjerujem u istinitost ove babilonske nikako  )

60000 godina !

i provjereno sljaka u praksi sve to vrijeme
ako tbi ne radi  radi sto te  radi :)

i jos nesto kad se spojis pomocu  vizualizacije s nekim energijama (magnetizam)
onda nema mitote
ali ne spajas se prvo s 3 okom(um-uvjetovani um -moc) nego srcem (namjerom/ ljubavi )
znaci  svjesno( nie possesed ko voodo) posudujes svoje vozilo velikim'' deckima'' u bijelim dresovima  da voze kroz tbe ili  kako god vec TO dozivis
to je osobno
i to onda nije mitote ili zabrijavanje tj proizvod kolektivnog ljudskog  uma i instaliranih drivera u tvojoj bulji
to je onda TO !
ovo sve ostalo napisano je samovaznost koja neke na pocetku tog nekog puta moze i odbiti od
kazem neceg sto radi vec 60000 godina na ovoj planeti
a znas i sam dae ta instalacija mala muzara i mala kontrola cisto da akumuliramo  ali kad napusemo balon samovaznosti onda dodu letaci maknu ovu lignjicu i kako se samo  fino napapaju ...

a da bi to uspio
 da nadides instalaciju za to ti treba besprijekorna namjera da ne privuces krive frekve na kojima te isto tako mogu provozat veliki decki ali u crnim dresovima

e ta namjera i klesanje iste je prva i osnovna vjezba za bilo sto IMO onda skuzis koje su misli od bijelog vuka a koje od crnog i Amen !
puno ih otvori prvo 3 oko umjesto srca pa malo polude

klasa za koju me skoluju puno koristi i zvook i vizualizaciju i  znam da radi
ostale tehnike nisu one koje cu koristiti  i necu ulaziti u to
svakom  njegovo
jer sljaka ?
sljaka !
vozi !
s(p)retno !
Evidentirano

"All gods are homemade, and it is we who pull their strings, and so, give them the power to pull ours".
 Str: 1 [2] 3 4 5   Gore
  Ispis  

Skoči na: