Str: 1 ... 7 8 9 [10]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kundalini  (Posjeta: 10909 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
सूर्य
जीव
कृष्ण
« Odgovor #180 na: Lipanj 20, 2017, 01:35:41 »

Zbog čega se kaže da je Kundalini smotana u tri ipo kruga dok spava?

"To je ogromna tema. I pojašnjenje jednog dijela bez cjeline vodi zabludi, ili mišljenju da razumijemo šta je rečeno.
Prvo šta je to Kundalinii Shaktii? Da li je to energija, kako nam prevode, kako nam tumače (uvijek oni koji su Kundalinii shvatili samo kroz krajnost ili djelić svog učenja) ili je ona nešto mnogo više od toga, koja prolazi kroz sve slojeve te time svatko, tko je u jednom ograničenom sloju, tumači u skladu sa slojem gdje se nalazi.
Shaktii je izraz kojim se tumači manifestacija, funkcija, izražaj kretnje Svijesti, Svijesti kao sjemena ili pasivnog stanja. Kada se djelovanjem Sila ili Guna ili Tri Shakti sjeme stavi u kretnju, tada pričamo o Shaktii kao Sili, kao funkciji, kao kreativnoj sili koja prožima i ispunjava sve slojeve manifestacija ALI UVIJEK u skladu sa centrom svijesti u svom izvorištu i centrom svijesti u sloju u kojem se ona manifestira. Tantričko učenje u ovom slučaju usmjereno je na manifestaciju svijesti, kroz slojeve svijesti - duboki san, san, budno stanje i četvrto, ili objektivno stanje svijesti. Tri namotaja Shaktii označava tri stanja svijesti, tri razine krutosti svijesti, ti razine uspavanosti svijesti, tri sloja djelovanja puruše ili sjemena svijesti u svakom sloju, te o pola namotaja, koje predstavlja četvrto stanje svijesti, transcendentnu prirodu koja ne može biti cijeli namotaj već početni pola a ostali, da tako kažem, nevidljivi namotaj je beskonačnost izvora kojeg ne možemo ograničiti niti odrediti. Ovo ne govori o spavanju, već o njenoj manifestaciji kroz ta "četiri" stupnja, sloja svijesti, tj. gustoći supstance svijesti, ili o evoluciji svijesti. Ne postoji nikakva kundalinii u mooladhari. To je SIMBOL gustoće. S tim da Kundalinii nije energija, ali je energija dio manifestacije, funkcije, te uspavane sile. Reći da mi imamo kundalinii shaktii koja je uspavana u mooladhari (prvoj) čakri (a i čakre su simbol svijesti) temelj je neznanja jer MI JESMO TA USPAVANA SILA U TIJELU kao izrazu najčvršće manifestacije. Mi nemamo Kundalinii već MI JESMO ona. Naš način razmišljanja, naše funkcije, naše misli i emocije, tijelo, procesi umova i tijela, SVE TO JE KUNDALINII SHAKTII. Mi smo uspavani u četiri različita potencijala - ili da kažem u tri i pol potencijala - manifestacije. Ona nije mistična energija u našem tijelo u području naše prve čakre ili po tantričkom učenju u području treće čakre. S tom fantazijom povezana je sva fantazija i laži u vezi te sile. MI JESMO taj duboki san, san, budnost i objektivna svijest. Kada se kaže da je ona uspavana govori se da smo mi uspavani. Kada se kaže da je ona u procesu buđenja govori se da smo mi u procesu buđenja. Kada se kaže da je ona probuđena govori se da smo mi probuđeni. Odvojiti Shaktii od sebe, temeljna je zabluda i upravo to se dešava jer je ona "kriva" za naš san, ili mi kao ona ili ona kao mi smo SAN, USPAVANI. Mi ne budimo shaktii jer bi onda mi bili drugačiji od nje (ovo ima još dublje pojašnjenje, al za sada je ovo dovoljno). Ne može usnulost, zabluda, laž, osobnost koja je sam uzrok sna, buditi kozmičku silu. To je ta laž i iluzija koja kundalinii radi na nama, ili da kažem, iluzija koja smo mi i koja umišlja da budi shaktii. Kada se radom ili procesom razbuđivanja dođe do budnog stanja tada se to prepoznaje. Tada se razumije da smo mi uspavana kundalinii shaktii, da smo mi san, iluzija, mi kao ljudsko biće, kao um, kao osobnost sa svim procesima te razine bića. I to je početak njenog istinskog buđenja, proces razbuđivanja kundalinii shaktii. Jedno od tumačenja, za kraj, jeste da je KUNDA posuda a Shakti manifestacija ili funkcija božanske svijesti. Tada, kada to protumačimo dobijemo da je Kundalini Shaktii Božanska svijest uspavana u posudi (uma i tijela) čovjeka. Smotana tri i pol puta ukazujući na četiri stanja svijesti, četiri sloja manifestacije svijesti, četiri sloja gustoće svijesti a time i funkcije ili sile ili energije ili manifestacije (shaktii)."Bhk
Evidentirano
 Str: 1 ... 7 8 9 [10]   Gore
  Ispis  

Skoči na: